کلیسای جماعت ربانی

این کلیسا که با حمایت آمریکا در ایران شروع به کار نمود و اکنون به فعالترین گروه تبشیری مسیحی در ایران تبدیل شده و با ایجاد کلیساهای خانگی متعدد و واریز کردن مبالغ هنگفت کار خود را ادامه می دهد.

lلازم به ذکر است شعبه مرکزی این کلیسا که روبروی در دانشگاه تهران در خیابان طالقانی مشغول فعالیت است برنامه های خود را در روز جمعه بلافاصله پس از اتمام نماز جمعه آعاز میکند و به علت مراجعه بیش از ظرفیت این برنامه را در دو سانس اجرا میکند و در هر دو نوبت کلیسا مملو از جوانان دانشجو میشود کشیشان این کلیسا برادر سورس سر کیسیان و برادر وارتان از سخنوران مشهور کلیسا هستند ایشان پس از جذب نیروهای دلخواه و گذاشتن دورهای آموزشی هفتگی برای گرفتن تمعید راهی ترکیه میشوند و در صورت دلخواه میتوانند پناهندگی خارجی هم دریافت کنند .

فعالترین گروه مسیحی در ایران ایشان هستند .

 

کلیسای اسقفی( انگلیکن)

هِنری مارتین، کشیش جوان و اَنگلیکَن، در اوائل سالهای ۱۸۰۰ از انگلستان به هندوستان سفر کرد. در طول اقامت خود در آنجا، به کار ترجمه کتاب‌مقدس به برخی از زبانها، از جمله فارسی همت گماشت. بعدها به شیراز آمد تا کار ترجمه عهدجدید به فارسی را تکمیل کند؛ او نسخه‌ای از ترجمه خود را در سال ۱۸۱۱ به فتحعلی‌شاه تقدیم کرد. مارتین در راه خود به انگلستان، در ترکیه در گذشت، در حالیکه در اوائل سی سالگی بود. او شعار خود را تحقق بخشید که می‌گفت “بگذارید برای خدا بسوزم .”

کلیسای انگلیکن در بخشهای جنوبی ایران، خاصه در شهرهایی نظیر اصفهان، شیراز، کرمان، و اهواز فعالیت میکند. میسیونرهای این کلیسا به مسلمانان و یهودیان بشارت می‌دادند. کلیسای انگلیکن در ایران وابسته است به شورای کلیساهای خاورمیانه و به‌واسطه وابستگی‌اش به انگلیکن‌ها، عضو شورای جهانی کلیساها می‌باشد.

lو هم اکنون فعالانه مشغول تبلیغ می باشند .

از فعالیتهای این کلیسا میتوان به مسیحی کردن حدود ۳۰۰ مسلمان در شیراز در سالهای اخیر اشاره نمود .

 

شاهدان یهوه

شاهدان یهوه یک فرقه نو ظهور مسیحی است که تبلیغات کلان میلیاردی دارد و روش های جذابی در تبلیغ ارائه میدهد

مجله برج دیدبانی ارگان رسمی شاهدان یهوه به ۸۰ زبان دنیا ترجمه میشود و تیراگی ۳۵۰۰۰۰۰ دارد .

یکی از فعالترین گروه های مسیحی در میان ایرانیان فرقثه شاهدان یهوه است .

عقائد ایشان: به تثلیث عقیده ندارند ،به روح فناناپذیر عقیده ندارند .

رستاخیز، معتقدند فقط کسانی که خدا آنان را نالایق میداند رستاخیز نخواهند یافت.،به دوزخ آتشین عقیده ندارند ،طبقه روحانی ندارند .

 

بابتیست ها

نام این گروه از واژه ای یونانی گرفته شده و به معنای غوطه ور شدن در آب ، که همان غسل تعمید است ، می باشد . تعداد اعضای این گروه مسیحی در جهان بالغ بر ۴۷ میلیون نفر است . مشخصه اصلی این گروه ، رد غسل تعمید کودکان است که آنرا از آموزه های کتاب مقدس نمی دانند . ازاینرو تنها بزرگسالان و جوانان ، از شرط سنی لازم برای غسل تعمید برخوردارند . آنها عبارت ، غسل تعمید مومنان ، را به ، غسل تعمید بزرگسالان ، ترجیح می دهند .
تعدادی از مهمترین مشترکات اعتقادی آنها را می توان در زیر خلاصه کرد :
۱ ) کتاب مقدس بعنوان مرجع آموزه ها و اعتقادات و روش زندگی .
۲ ) محبت به همنوع .
۳ ) ایمان به تثلیث به عنوان اساس اعتقادی و نه غسل تعمید .
۴ ) انجام مراسم ماهانه عشای ربانی .
این فرقه در ایران فعالیت های تبشیری دارد و در شهر های ارومیه و تهران کلیسا دارد .

 

پنطاکیستی های

نهضت پانطیکاستی جریانی است در مسیحیت ، که تاکید ویژه ای بر نقش روح القدس در ایمان فرد دارد . این نهضت در قرن بیستم بیشترین رشد را از لحاظ تعداد پیروان داشته است .
کلیساهای موجود ، در صورتی به جماعت های اولیه مسیحیت در کتاب مقدس نزدیک می شوند ، که حضور روح القدس و اثر گذاری او را در مواردی چون گویش به زبان ها و نبوت و تقدیس پذیرا باشند . گزارش های موجود در عهد جدید در مورد اثرات روح القدس ، امروزه الگویی برای طریق حیات یک جماعت کلیسایی پانطیکاستی است. اکثریت پیروان این نهضت معتقد به تثلیث هستند ، اما اقلیتی از آنها نیز هستند که تثلیث را نمی پذیرند . غسل تعمید بعنوان تعمید ایمانی انجام می شود . تعمید کودکان پذیرفته نیست و مراسم عشای ربانی بعنوان یادبود صورت می گیرد . بعضی از جماعت های پنطیکاستی در کنار غسل تعمید و عشای ربانی، مراسم پاشویی را نیز انجام می دهند. از نظر آنان برگزیدن راه مقدس مسیحایی، با توبه و تعمید روح ، که اغلب با گویش زبانها نیز همراه است ، میسر است.
این گروه در ایران فعالیت های غمده تبشیری دارند و گروه اقلیت آنها (پنطاکیستی سابلیوسی) که قائل به تثلیث نیستند نیز در ایران فعالند و حتی سایت فعال فارسی (kelisaorg.com) دارند.

 

کلیسای انجیلی ( پرزبیتری)

نخستین میسیونرهای هیأت مرسلین آمریکایی (کلیساهای پرزبیتری و مشایخی) در سال ۱۸۳۲ به ایران آمدند. در آغاز در میان آسوریان در ارومیه کار می‌کردند به این امید که در میان این مسیحیان، یک بیداری پدید آورند. اما وقتی بعضی از این مسیحیانِ صوری مجبور شدند کلیسای باستانی خود را ترک گویند. نتیجتاً “کلیسای انجیلی” در سال ۱۸۵۵ پا به عرصه وجود گذارد. پرزبیتریها فعالیت خود را محدود کردند به بخشهای شمالی ایران، در شهرهایی نظیر تبریز، اورمیه، تهران، همدان، کرمانشاه، رشت و مشهد.
در سال ۱۹۷۸، هجده کلیسا و ۱۲ خادم دستگذاری‌شده و ۸۹۷ر۲ عضو در شورای کلیساهای پرزبیتری ایران وجود داشت که از آنها ۵۵% آسوری، ۲۱% ارمنی، و ۲۴% یهودی و مسلمان‌ِ مسیحی‌شده بودند. در آغاز، پرزبیتریها بر حسب مناطق جغرافیایی تشکل یافتند، اما اخیراً بر حسب گروههای زبانی تجدید سازمان شده‌اند. همچنین پرزبیتریها مدارس مختلفی احداث کردند که بعدها دولتی شد. این کلیسا عضو شورای جهانی کلیساها، و اتحادیه جهانی کلیساهای اصلاح‌شده، و شورای کلیساهای خاورمیانه می‌باشد.
ایشان اقدام به ساخت بیمارستانهای متعددی نیز کردند که بیمارستان مرسلین شیراز از کارهای ایشان است .
از گروه های فعال تبشیری در ایران این گروه می باشد .

 

کلیسای ارامنه

ارمنستان نخستین حکومتی بود که مسیحیت را رسماً به‌عنوان دین دولتی پذیرفت.
ارمنستان که میان امپراطوریهای ایران و روم قرار داشت، در هر مقطع زمانی در دست یکی از این دو قدرت قرار می‌گرفت. تلاش ارمنیها معطوف بود بر حفظ هویت ملی خود، نتیجتاً فعالیت تبشیری چندانی نداشتند.
در سال ۱۶۰۴، شاه عباس، پادشاه ایران، که بر ارمنستان نیز فرمان می‌راند، توده‌های ارمنیان را واداشت تا سرزمین خود را ترک گفته، به داخل ایران کوچ کنند. حدود ۰۰۰ر۱۲۰ نفر ایشان در اطراف دریای خزر و در حوالی تبریز اسکان یافتند. حدود ۰۰۰ر۷۵ نفر نیز در جنوب زاینده رود در نزدیکی اصفهان اسکان داده شدند. امروزه حدود ۰۰۰ر۳۷۸ر۳ ارمنی در ارمنستان زندگی می‌کنند.
ارامنه ارتدکس فعالیت های تبلیغی چندانی ندارند ولی متاسفانه برخی از ایشان به پروتستان گرایش پیدا کردند و به شدت مشعول تبشیر مسیحیت در میان مسلمانان هستند .

 

کاتولیک ها

کلیسای کاتولیک نخستین کلیسایی بود که میسیونرهایی برای خدمت به جوامع مسیحیان ارمنی و آسوری به ایران گسیل داشت، چرا که با آنان از نطر عقیدتی و تشکیلاتی تشابهاتی داشت. این کلیساهای شرقی همواره با کلیسای روم در تماس بودند و در حدود ۱۳۰۰ میلادی اقلیتی از میان ایشان به روم اعلام وفاداری کردند.
در طول سال های ۱۶۰۰ فعالیت‌ های میسیونری بار دیگر احیا گشت. امروزه از میان ۰۰۰ر۱۶۰ ارمنیِ ایران اکثراً هنوز وابسته به کلیسای ارمنی هستند که کلیسای گریگوری نامیده می‌شود، اما حدود ۲۰۰۰ نفر عضو کلیسای کاتولیک ارمنی می‌ باشند.
کاتولیکها در فعالیت خود در میان آسوریها توفیق بیشتری یافتند. کلیسای شرق آشور حدود ۵۰۰ر۱۳ خانواده عضو دارد، و کلیسای کاتولیک آشوری حدود ۰۰۰ر۱۴ نفر عضو دارد .
کاتولیک ها در میان اعراب و آشوری ها فعالیت تبشیری دارند و به صورت ماهواره و رادیو برای همه فارسی زبانان برنامه پحش می کنند و کتاب و سی دی ارسال می کنند .

 

سایر فعالیت‌ های بشارتی در ایران

 

گروه های مختلف کَریزماتیک از سوئد و ایالات متحده در ایران خدمت  کرده‌ اند. کلیساهای جماعت ربانی در بسیاری از شهرهای بزرگ ایران با اسقفان و شبانانشان وجود دارد.
سایر انجمن های بین‌ الفرقه‌ ای نظیر :
Campus Crusade
lnternational Missions ،
Child Evangelism،
Operation Mobilization

Southern Baptists

جهت مشاهده پاورپوینت مطلب، فایل زیر را دانلود نمایید

2 دیدگاه

  1. مجید یادگاریان گفت:

    فرقه جدید با سواستفاده از علم تله پاتی و ذهن خوانی از راه دور و فهمیدن تمام افکار و احساسات فرد بدون اینکه خود او بفهمد …خطر جاسوسی بزرگ … دستیابی به اطلاعات ذهن سران روحانی ادیانهای مختلف و توطیه علیه تمام ادیان الهی از روحانیت و اسخوف های ارامنه و راهبان و و تمام ادیان … دسترسی به موضوعات خصوصی دیگران و موضوعات مالی و رمز ها و شماره حسابهای بانکی …موضوعات ناموسی و زناشویی …سیاسی و امنیتی … ذهن خوانی متفاوت با آنچه در کتابها و اینترنت گفته شده … واقعیت محض و دستاوردی خطرناک که بدست افراد پلید و متظاهر افتاده .. اسخوف روبن کاراپتیان و اسخوف اصفهانی و شیرازی و دکتر الهه قمشه ای و محمدزاده و اسدیان و حاتمی کیا و متکی و چند نفر از مجریان قدیمی سیما با سوگند خوردن بابت سکوت ابدی از این علم سواستفاده میکنن .. آمار تمام جیک و ویک انجمنهای ارامنه اسلامی کلیمی زرتشتی آشوری و همه رو دارن ..

  2. مجید یادگاریان گفت:

    بنام پروردگار..سلام… افرادی با دستیابی به علم تله پاتی و ذهن خوانی از راه دور در حال نفوذ به ذهن سران سیاسی روحانیت و امنیتی کشور و مردم هستند و با سواستفاده از بی خبری و عدم باور این علم توسط کارشناسان مدت مدیدی است که از افکار و احساسات افراد حتی احساسات زناشویی زوجین نیز لذت میبرند …میدانم باورتان نمیشود ولی این گزارش افشا یه واقعیت محض از جوانب خطرناک این علم تله پاتی و ذهن خوانی است که با انچه در کتابها نوشته شده متفاوت است و قطعا اساتید علوم غریبه و دکترای هیپنوتیزم نیز از آن یا بی اطلاع هستند یا لب به سکوت بسته اند …ابعاد جاسوسی و امنیتی و هتک حرمت حریم خصوصی ذهن افراد را نیز در نظر بگیرید . دست از نقد و تکذیب این واقعیت بردارید من و خانواده ام ۳ سال است مورد نفوذ این افراد هستیم و علتش تلاش اینجانب برای افشا این راز مهم است و بشدت تحت آزار قرار دارم ….در صورت عدم پیگشری و رسیدگی به شکایت و گزارش بنده آن هم با هماهنگی خودم مراتب اسراز این علم را در اختیار سرویس امنیتی کشور های پیشرفته قرار خواهم داد ……اساتید هیپنوتیزم .. علوم غریبه .. دراویش .. چند تن از اسخوف های ارامنه شیراز اصفهان و تهران و چند هنرپیشه و مجری قدیمی صدا و سیما توکل بر خدا سلام ..ایا تمام اعضای شورای امنیت ملی از دستیابی اساتید علوم غریبه و همدستی اسخوف های ارامنه روبن کاراپتیان به علم فوق محرمانه و خطرناک تله پاتی و ذهن خوانی از راه دور
    آگاهی دارند …و افرادی که به سلیقه شخصی اساتید دیوث این علم وارد این علم شدن و از موضوعات خصوصی ذهن زوجین و مردم و سران سیاسی و امنیتی و روحانیت با خبر میشوند و هیچ کسی هم از وجود این علم آگاهی ندارد و باورشان بر پایه خرافات است . با این علم ذهن خوانی و فکر خوانی و درک تمام احساسات و افکار شخص دارن هم از ذهن مردم لذت میبرند هم جاسوسی میکنند هم پول از حسابها برداشت میکنند و افراد صاحب نام این علم که با نقاب در اجتماع ظاهر میشوند هم مهر سکوت بر لب زدن و با همکاری با دیگر افراد حتی انهایی که ضد نظام اسلامی هستند در پی خروج از کشور هستند و متاسفانه حفاظت اطلاعات و ارگان های مربوطه نسبت به نامه ها و گزارشات اینجانب سهل انگاری میکنند …???????????

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code