سردار شهید علیرضا توسلی

سردار شهید علیرضا توسلی معروف به «ابوحامد» فرمانده شجاع و حماسه آفرین تیپ فاطمیون که متشکل از نیروهای افغانی مدافع حرم حضرت زینب سلام الله علیها می‌باشد، در طی نبرد با «مزدوران سعودی» و پیروان اسلام آمریکایی، روز شنبه در منطقه «درعا» سوریه به فیض عظیم شهادت نائل آمد و به یاران شهیدش پیوست. اما به راستی در همزمانی روز شهادت فرمانده تیپ فاطمیون با اولین روز شروع فاطمیه ۹۳ چه سری نهفته است؟ سردار بزرگی که مورد وثوق حاج قاسم سلیمانی بود و سال‎ها در سنگر مجاهدت و دفاع از ولایت بر همه سبقت گرفته بود. او که در گروه‎های جهادی با شوروی جنگیده بود و به دوستان می گفت همواره تلاشم این بوده که وارد هیچ حزب و گروه و دسته ای نشوم و مسیر جهاد را تا انتها بروم…

شهید احمد علی نیری

مراسم تشییع به پایان رسید. پیکر شهید را به سوی بهشت زهرا (س) بردند. من هم به همراه آنهارفتم.
من جلو رفتم تا چهره ی شهید را ببینم.درب تابوت باز شد.چهره ی معصوم و دوست داشتنی شهید را دیدم شاداب وزیبا بود. دست شهید  به نشانه ی ادب روی سینه اش قرار داشت!یکی از همرزمانش می گفت:در لحظه ی شهادت ترکشی به پهلویش اصابت کرد.وقتی به زمین افتاد از ما خواست که او را بلند کنیم، وقتی روی پایش ایستاد….

9999

آقا مرتضی

دوستانم از برخى افراد مطلع نقل میکردند، در دانشگاه یو سى ال اى در لس آنجلس ، در سال ١٩٩٩در دانشکده هنر دو واحد براى سینماى آوینى در دانشگاه گذاشتند به عنوان متن آموزشى که در باره آن فکر و بحث کنند و ما هنوز که هنوزه در ایران به امثال آوینى و مددپور و دیگرانى که شروع کرده بودند به اندیشیدن و طرح سوال و تلاش براى ارائه یک پاسخ ایرانى اسلامى به پرسش هاى بزرگ در عرصه فلسفه هنر ، توجهى نکرده ایم و هنوز جرأت نمیکنیم یک صفحه مقاله آنها را به عنوان متن درسى و آموزشى ، در دانشگاههاى هنر خودمان تدریس کنیم. هنوز این مقدار اعتماد به نفس، جرأت و خودباورى نداریم.

این شهید سر ندارد

داد می زد گریه می کرد،می گفت:می خواهم صورت برادرم را ببوسم…

اجازه نمی دادند،

یکی گفت:خواهرش است مگر چه اشکالی دارد؟بگذارید برادرش را ببوسد،

گفتند: نمی شود …

این شهید سر ندارد …

شهید عطری

قبل از عملیات کربلای ۸ با گردان رفته بویم مشهد. یک روز صبح دیدم سید احمد از خواب بیدار شده ولی تمام بدنش می لرزد.گفتم: “چی شده؟” گفت: “فکر کنم تب و لرز کردم.” بعد از یکی دو ساعت به من گفت: “امروز باید حتما برویم بهشت رضا.” اتفاقا برنامه آن روز گردان هم بهشت رضا بود. از احمد پرسیدم: “چی شده که حتما باید بریم بهشت رضا؟” او به اصرار من تعریف کرد و گفت: “دیشب خواب یک شهید را دیدم که به من گفت تو در بهشت همسایه منی. من خیلی تعجب کردم تا بحال او را ندیده بودم گفتم تو کی هستی الان کجایی؟گفت: در بهشت رضا”. احمد آنروز آنقدر گشت تا آن شهید را که حتی نام او را نمی‌دانست پیدا کرده و بالای مزار آن شهید با او حرف‌ها زد

شهید حسن قاسمی‌

گفتگو با مادر شهید مشهدی مدافع حرم حضرت زینب(س) در سالگرد شهادتش

توی دلم گفتم: آیا می‌شود سال آینده همین وقت پسر من ازدواج کرده باشد. جالب است، روزی که پیکر حسن را به ایران آوردند ١٣رجب بود. روز خاکسپاری اش ٢۵ اردیبهشت شد که مصادف با شهادت حضرت زینب(س) بود که به نظرم این‌طور حاجت‌روا شدم و دامادی پسرم همان شهادتش بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code