مناظره کافر و مسلمان؛ اسلام واقعی یعنی داعش

متن شایعه
 مناظره مسلمان و کافر پیرامون داعش:
کافر: بالاخره اسلام واقعی شما را پیدا کردم. اسلام واقعی شما همین داعش است که مو به مو آیات قرآن را اجرا میکنند.
مسلمان: ای کافر بی سواد تو دوباره نظر دادی!! اصلا تو قرآن ما رو خوندی؟  نخوندی!!… اگه خونده بودی میفهمیدی اسلام کاملا مخالف این رفتارهای داعش است.
کافر: اگر ثابت کردم داعش اسلام واقعی است قول میدی دست از اسلام بکشی؟!!
مسلمان: یعنی تو میخوای بگی، داعش که به این راحتی آدم میکشه، قرآن بهشون دستور داده؟
کافر: آیه ۱۲۳ سوره توبه دقیقا همین حرف رو زده و گفته:  « ای کسانیکه ایمان آورده اید، کافرانی که نزد شمایند را بکشید! تا در شما درشتی و شدت را بیابند. و بدانید که خداوند با پرهیزکاران است »
مسلمان: یعنی میخوای بگی، این حیوانات که خیلی راحت سر میبرند، تو قرآن اومده؟
کافر: بله طبق آیه ۴ سوره محمد  . « چون با کافران روبرو شدید، گردنشان را بزنید. و چون آنها را سخت فرو فکندید، اسیرشان کنید و سخت ببندید. آنگاه یا به منت آزاد کنید یا به فدیه. تا آنگاه که جنگ به پایان آید. و این است حکم خدا »
مسلمان: ببین این حیوان ها به مسیحی ها و یهودی ها هم رحم نمی کنند. یا اونا رو میکشند و یا به زور ازشون پول میگیرند. در صورتی که در قرآن چنین چیزی نیست!!
کافر: پیشنهاد میکنم یه بار آیه ۲۹ سوره توبه رو بخونی که گفته:  « با هرکه از اهل کتاب یهودی و نصارا که به خدا و روز قیامت ایمان نیاورده، و آنچه را خدا و رسولش حرام کرده اند حرام نمیدانند و به دین حق آیین اسلام نمیگروند، قتال و کارزار کنید تا آنگاه که با ذلت و تواضع به اسلام جزیه دهند.
مسلمان: این آشغال ها به هر جا حمله میکنند به دختران و حتی زنان شوهردار تجاوز میکنند
کافر: زیاد حرص نخور چون این را نیز قرآن بهشون اجازه داده  . آیه ۲۴ سوره نسا رو ببین: « ازدواج با زن شوهر دار حرام شد، مگر ان زنانی را که در جنگ با کفار متصرف و مالک شده اید »
مسلمان: ولی آخه اینا یک سری قوانین مسخره و رفتارهای خشونت آمیز دیگه هم دارند
کافر: ببین عزیزم، تمام رفتار داعش طبق آیات قرآن و سنت واقعی محمد است. اسلام واقعی همین داعش امروز است.
مسلمان: اگه قرآن واقعا اینا رو گفته باشه من چشم و گوش بسته در برابرش تسلیم میشوم و تو نیز حق توهین به مقدسات ما را نداری!
کافر: میدونستم احمق تر از اونی هستید که واقعیت و قبول کنید
اسلام واقعی = داعش !! 
داعش-مسلمان-نیست

پاسخ شایعه

 

این مناظره میان یک کافر و یک مسلمان نیست! یک مسلمان بجای انفعال در برابر شبهات، به قرآن و تفاسیر یا متخصصان دینی مراجعه و پاسخ این شبهات را می دهد.

 

۱- داعش مسلمان نیست، چرا که با وجود ادعای اسلام، بر خلاف مبانی و اصول روشن اسلام و انسانیت عمل می کند!

http://yon.ir/daeshx

 

۲- داعش، کافرکش نیست بلکه مسلمان کش است! چرا که اکثریت مطلق قربانیان داعش شیعیان و اهل تسنن هستند نه کفار!

 

۳- آیه ۱۲۳ سوره توبه، نگفته کافرانی که نزد شمایند را بکشید! منظور آیه، کفّار مکه است که نسبت به دیگر دشمنان مسلمانان، به مدینه نزدیکترند. ضمناً آیه می‌گوید، بجنگید، نه اینکه بکشید! در اسلام، جنگ قواعد مختلفی دارد از جمله حفاظت و خوش رفتاری با اسرا.

 http://yon.ir/towbe

 

۴- آیه ۴ سوره محمد(ص) در مورد کفّار مکه است که در جنگ با مسلمانان بودند؛ جنگی که آغاز آن با مسلمانان نبود و بعد از دعوت کفار به راه حق و عدم پذیرش آنها رخ داد. اگر داعش بخواهد طبق این آیه عمل کند، باید با اسرائیل و آمریکا بجنگد، نه اینکه تحت حمایت همین کفّار، با مسلمانان بجنگد!

http://yon.ir/mohamad4

 

۵- آیه ۲۹ سوره توبه نگفته اهل کتاب را بدلیل اعتقادشان بکشید! بلکه در مورد کسانی است که در محدوده حکومت اسلامی زندگی می‌کنند، اما به قوانین آن پای‌بند نیستند و با مسلمین سر جنگ دارند.

http://yon.ir/towbe29

 

۶- حتی طبق آیات ۸ و۹ سوره الممتحنه، برقراری روابط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و… نیز با حکومت کفری که با اسلام جنگ و ستیز ندارد بلامانع است.

 

۷- اسلام ازدواج با زنان شوهردار از هر مذهب و ملتى را ممنوع دانسته و  مطلب مورد اشاره در آیه ۲۴ سوره نساء، فقط در مورد زنان “غیر مسلمانیست” که در “جنگها” به اسارت درمی آمدند و اسارتشان به منزله طلاق از شوهران سابق تلقى می شود.

 

۸- این زنان یا باید به محیط کفر بازگردند، یا بدون شوهر در میان مسلمانان بمانند و یا با قطع رابطه با شوهر سابق، از نو ازدواج دیگری نمایند. صورت اول خلاف اصول تربیتى اسلام و صورت دوم ظالمانه است، لذا تنها راه همان راه سوم است.

 

۹- قرآن فقط اجازه اسارت گرفتن کفاری را داده که با مسلمانان در جنگ باشند و این حکم هم همیشگی نیست و تابع شرایط و نظر حاکم اسلامی است. اما داعش بر خلاف قرآن زنان مسلمان را تصاحب می‌کند. زنانی که حتی ابتدا به ساکن با داعش سر جنگ ندارند!

http://shayeaat.ir/post/275

 http://yon.ir/ayat22

 

حق جو و حق طلب باشیم

برگرفته از سایت شایعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code