نویسنده دانیال روحانی
اگه با من كاری داشتيد با اين شماره تماس بگيريد 09378641406
به گزارش گروه فرهنگی رویکرد،تابناك ، تسنيم انتشارات «عماد فردا» با عناوین متعددی از تازه‌ترین آثارش از جمله حزب‌اللهی افراطی به نمایشگاه بیست و هشتم کتاب می‌آید. حزب‌اللهی افراطی» نام یکی از زيباترين کتاب‌های این انتشارات است که علی روحانی آن را نوشته و در این کتاب با نگرشی خاص به جبهه مذهبی حزب‌اللهی نگاه شده و در آن نویسنده در راستای تقویت این جبهه گاهی به نقد هم پرداخته که اثر را خواندنی کرده است. این کتاب نیز از جمله کتاب‌هایی است که در نمایشگاه در دسترس مخاطبان خواهد بود و ۱۳ هزار تومان قیمتی است که پشت جلد آن درج شده است.
دانيال : جوانان دين گريز نشده اند ،‌كار فرهنگی بلد نيستيم
بچه هياتی ها بخوانند : آيت الله بهجت می فرمايد: حسينی بشويد نه هياتی ! زيرا اگر هم هيئتی بشويد ، حسين تان را آنگونه كه خود دوست داريد و باب ميلتان است می سازيد و هر كس با ميل شما مخالف باشد می گوييد با حسين (ع) مخالف است ولی اگر حسينی باشيد هيئت و رفتارتان را بر مبنای حسين (ع) می سازيد ! هيئتی شدن كاری ندارد كافيست ريش بگذاريد و با پيراهن مشكی از اين هيئت به آن هيئت برويد ! حسينی شدن است كه مشكل است .

شبهه محرم

متن شبهه 

محرم تمام شد. به خانه هایتان بروید. مهیا شوید برای همه انچه که بوده اید. حسین را هم درون پستو هایتان پنهان کنید تا سال دیگر . چون علم و کتل ونخل و زنجیرهایتان. اکبر و اصغر و قاسم و عباس را هم! عباس را نه! به کارتان می اید . برای قسم خوردنتان هنگام دروغ.دربنگاهایتان را باز کنید و یک لایتان را چهار لا حساب کنید. کلاه هایتان را آماده کنید برای اینکه دوباره تا خرخره سر مردم بگذارید..(خلاصه شده)‼️‼️

 

#پاسخ:
۱- اینکه بخواهیم نام و یاد عاشورا همواره در زندگی وجود داشته باشد امر خوبی است. اینکه عزاداری روی رفتار و عمل ما تغییر مثبت ایجاد کند و صالح تر شویم، اصلا هدف عاشوراست. اما اینکه خطای #برخی مسلمانان را به #همه نسبت دهیم، از انصاف و حقیقت بدور است.?

۲- چنین متن های #سیاه و #بدبینانه ای، بیشتر با هدف تخریب و #تحقیر شیعیان و عزاداران حسینی نوشته می شود و نه با هدف مثبت و خیراندیشانه.? چه بسیار عزاداران حسینی که با طهارت و حس معنوی حاصل از عزاداری، خلق و خوی شان هم حسینی تر میشود.

۳-  از کجا معلوم کلاهبردارها و دزدان اموال مردم،از عزاداران امام حسین(ع) هستند؟! اتفاقا برعکس، بین #بی_دینی و #لاقیدی با #مفاسد اخلاقی و اجتماعی رابطه واضح تری وجود دارد. کسانی که به دوستداران حسین(ع) توهین و هتاکی میکنند، اغلب به انواع فسادها آلوده اند..

 

✍ پس بیایید خوش بین و دستکم واقع بین باشیم و دیگران را سیاه نبینیم.. ما می گوییم:

? ای حسین(ع).. از فردای عاشورا، دوستدارانت، باز هم در حجره بازارشان، دست فقرا و آبرودارها را می گیرند.
? همانها که با نذری، فقیر و غنی را بر سفره کرم اهلبیت(ع) می نشانند، همانها هستند که در طول سال، با صدقه و خمس و زکات و قرض و نسیه به بندگان خدا، عهدشان را کامل می کنند. چرا که آموخته اند سالار آنها، حسین (ع) چنان متشرع بود که حتی زمین محل شهادت خود و یارانش را خرید.
?ای حسین(ع) عزادارانت همانان اند که یک لقمه نان حرام وارد زندگی هاشان نمی کنند و در معامله، انصاف و بخشندگی و راستی و درستی پیشه می گیرند. چرا که حسین فرمود: شکم هاتان از حرام پر شده که حرف حق را نمی شنوید.
?همانها که بعد از عاشورا، نماز اول وقتشان ترک نمیشود، همچون اربابشان حسین که در صحنه جنگ هم نماز اول وقت را ترک نکرد.
? این روزها با آمدن محرّمت، دلم را تصاحب کرده ای یا حسین(ع) ? خواهشم این است: همیشه در قلبم بمان…? زندگی بدون تو و آرمانهای بلندت، زندگی نیست… مردگی است..?

 

☘ زیبا بیندیشیم☘

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code