نویسنده دانیال روحانی
اگه با من كاری داشتيد با اين شماره تماس بگيريد 09378641406
به گزارش گروه فرهنگی رویکرد،تابناك ، تسنيم انتشارات «عماد فردا» با عناوین متعددی از تازه‌ترین آثارش از جمله حزب‌اللهی افراطی به نمایشگاه بیست و هشتم کتاب می‌آید. حزب‌اللهی افراطی» نام یکی از زيباترين کتاب‌های این انتشارات است که علی روحانی آن را نوشته و در این کتاب با نگرشی خاص به جبهه مذهبی حزب‌اللهی نگاه شده و در آن نویسنده در راستای تقویت این جبهه گاهی به نقد هم پرداخته که اثر را خواندنی کرده است. این کتاب نیز از جمله کتاب‌هایی است که در نمایشگاه در دسترس مخاطبان خواهد بود و ۱۳ هزار تومان قیمتی است که پشت جلد آن درج شده است.
دانيال : جوانان دين گريز نشده اند ،‌كار فرهنگی بلد نيستيم
بچه هياتی ها بخوانند : آيت الله بهجت می فرمايد: حسينی بشويد نه هياتی ! زيرا اگر هم هيئتی بشويد ، حسين تان را آنگونه كه خود دوست داريد و باب ميلتان است می سازيد و هر كس با ميل شما مخالف باشد می گوييد با حسين (ع) مخالف است ولی اگر حسينی باشيد هيئت و رفتارتان را بر مبنای حسين (ع) می سازيد ! هيئتی شدن كاری ندارد كافيست ريش بگذاريد و با پيراهن مشكی از اين هيئت به آن هيئت برويد ! حسينی شدن است كه مشكل است .

شبهه فرزندان ایران

متن شبهه

ما فرزندان نسل هایی هستیم که:
صنعت شان، ساختن سقا خانه و حسینیه و علم و کتل .
سیاحت شان، رفتن به زیارت ائمه اطهار و امامزاده ها .
طبابت شان، دخیل بستن و قفل بستن .
راه حل مشکل شان، نذر کردن و سفره انداختن و توسل جستن و واسطه تراشی بین خود و خدا .
مراسم ملی شان، زنجیر زدن و قمه زدن و دسته راه انداختن .
سر گرمی شان، روضه خوانی رفتن و نوحه گوش دادن و زاری و گریه کردن .
و از همه مهمتر فرهنگ شان، فرهنگ خشنونت و شهادت استشهادی است
دل شیر میخواهد که خلاف جریان آب شنا کنی .

 

✅◀️ پاسخ شبهه: ▶️✅

۱- ما فرزندان نسلِ دانشمندان ایرانی مسلمان هستیم. نسلِ ✅ سهروردی و ملاصدرا (در فلسفه) و✅ بوعلی سینا(در پزشکی) و ✅جابر بن حیان و رازی (در شیمی) و ✅ابن هیثم (در فیزیک) و ✅دینوری (در گیاه شناسی) و ✅علوی شیرازی (در داروشناسی) و ✅غیاث الدین جمشید کاشانی (در ستاره شناسی) و ✅خواجه نصیر و خوارزمی (در ریاضیات) و✅ شیخ بهایی (در مهندسی و ریاضی) ✅حافظ و سعدی (در شعر و ادبیات) و ….??

۲- همان نسلی که?صنعتش، ساخت مناره جنبان و سی‌وسه پل و … است (نه به دروغ، تنها سقاخانه)
همان نسلی که? در سیاحت نامه نویسی یدطولایی دارد، نسل جغرافیادانان بزرگ مسلمان ایرانی مانند ابن رُسته.
از نسل پزشکانی که در دوره کوتاه بعد انقلاب اسلامی، ایران را در تولیدات علمی به رتبه شانزدهم جهان و در ساخت دریچه قلب به رتبه دوم و در شبیه سازی به رتبه پنجم جهان رسانده.
از نسلی هستیم که ?به دستور قرآن برای حل مشکلات به عقل و دانش و تجربه و تلاش خود مراجعه می‌کنیم و از عوامل معنوی مانند توسل و نذر هم در درجه دوم، غافل نیستیم.
❌نسلی که ?مراسم ملی مان جشن ۲۵۰۰ساله نیست که میلیادرها دلار تنها برای شاهان و شاهزادگان هزینه کند و حتی یک نفر از مردم عادی ایران در آن اجازه حضور نیابد!?
✅نسلی که? بر محور عزاداری صحیح و عقلانی برای حسین (ع)، پیوند اجتماعی و هویت ملی مان را تقویت میکنیم. در مجلس حسین(ع) مهر و محبت به فرزند و خانواده و دیگران را می آموزیم. ادب و جوانمردی می آموزیم. ایثار و از جان گذشتگی نوش جان میکنیم.?
نسلی که? سرگرمی مان تنها گریه و زاری نیست و در شاخصهای شادکامی و رضایت از زندگی، از خیلی از کشورهای استعمارگر (اروپایی) جلوتریم و در ورزش و سرگرمی‌ هم، در مجامع جهانی حضور موثر داریم. هم تفریح میکنیم. هم جشن نیمه شعبان و دهها عید ملی و دینی میگیریم، هم سر وقتش حزن انسانی داریم. و چون #دیوانگان و #شیرین_عقل ها، هم و غمّ مان مستی و بی تفاوتی و دم غنیمتی نیست.
و از همه مهمتر فرهنگ مان،? (برخلاف تبلیغات ایران هراسی غربیها) فرهنگ تلاش و کار و مقاومت و خودباوری است و از مرگ با عزت (شهادت) هراسی نداریم.
از نسلی که? هشت سال در مقابل صدام و ۸۰ کشور تامین کننده تجهیزات مالی و نظامی او ایستادگی کرد،
نسلی که? در مقابل جنگ ارزی، تحریم اقتصادی، جنگ بیولوژیک، جنگ سلامت و تغذیه و … مقاومت میکند.
نسلی که ? درد غریبی و مظلومیت مردان، زنان و کودکان شیعه و مسلمانش حتی در خارج از مرزهای جغرافیایی ساختگی ایران را نمیتواند تاب آورد.
دل شیر?می‌خواهد که برخلاف تبلیغات ایران‌ستیزان، با افتخار بر تاریخ علم و فرهنگ خود، ایران امروز رابه پیش ببری.✌
✍ زیبا و پر از انرژی و نشاط، مینویسیم، نه سیاه و افسرده و همیشه مایوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code