شبهه روحانی نماها

چندی است کلیپ هایی از آخوندی به اسم ح. آقامیری در فضای مجازی منتشر شده که تفاسیری سوال برانگیز از اسلام ارائه میکند و از این رو، در صدر شبکه های ضدانقلاب قرار می گیرد. این شخص چه کسی است؟ چه افکاری دارد و نقد آرا و گفته هایش؟

در کلیپی گفته: دختری موهاشو گذاشته بیرون. بعد خدا اونو ۱۰۰۰سال از مو آویزون میکنه .بعد تشنه بشه بهش زقوم میدن!! میشه عاشق خدایی شد که اینجور عذاب میکنه؟ اگه خدا اینجوریه که داعشی ها آدمای خوبی هستن!

#پاسخ: ظاهرا برای این روحانی نما، وحی جدیدی آمده است. #توجیه گناه و #جلوه بخشیدن به آن، اولین خبط وی است. در کدام آیه قرآن یا کدام روایت آمده که بخاطر #مهربانی خدا، انسان مجاز است #گناه کند؟!!! مبنای این فرد آنست که عذاب خدا، مسبب دین گریزی است!! #حجاب، نص صریح قرآن است و #اصرار بر بی حجابی، گناهی کبیره است و خداوند خود فرموده: «ثم کان عاقبه الذین أساءوا السوءی أن کذبوا بآیات الله» (روم، آیه ۱۰)؛ اصرار بر یک #گناه (هرچند کوچک)، فرد را به #تکذیب آیات الهی میکشاند. پس این عقیده باطلی است که خداوند بخاطر دو تار مو، کسی را عذاب نمیکند! بخاطر یک غیبت، کسی جهنمی نمی شود! بخاطر یک دروغ، کسی را عذاب نخواهند کرد و..
خداوند از گناهان صغیره، نهی فرموده چرا که اصرار بر گناهان کوچک، به گناهان و معصیت های بزرگ می رسد. خداوند خود در قرآن فرموده: او را خوفا و طمعا، بپرستیم. (اعراف۵۶) یعنی نه ترس مطلق و نه امید مطلق. #خوف افراطی یا #امید افراطی، هر دو باطلند.
ضمنا این روایت پیامبر(ص) از شب معراج است که زنی را دیدند که به موهایش آویزان شده بود، و مغز سرش می جوشید و آن زنی بود که موهایش را از مردان نامحرم نمی پوشانید. ( عیون اخبار الرضا(ع)، ج ۲، ص ۱۰ و ۱۱)

گفته است: اصلا نگران نباشید، همه انسانها به بهشت می روند/عذاب قیامت تهمت ناروایی به خداوند است!!
#پاسخ: معاذالله از این همه جهل و انکار. آیه آیه قرآن، وصف و وعده عذاب کسانی است که به کفر و تکذیب خداوند پرداخته اند. آیات متعددی در قرآن (۲۹ نحل، ۱۰ تغابن، ۱۷ حشر، ۲۳ جن) بر خلود برخی گناهکاران در جهنم دلالت دارد. خداوند خود در قرآن، بارها تاکید کرده که جهنم را از مجرمان و پیروان شیطان پر خواهد کرد. (ص۸۵، جن۱۳) انکار عذاب قیامت، #افترا به قرآن، انکار اصل اساسی دین یعنی #معاد و تکذیب نص مبین #قرآن است.

گفته: ولایت فقیه ضد ندارد چرا الکی میگید ضد ولایت فقیه!!؟
#پاسخ: ضدانقلاب و دشمنان نظام اسلامی، دشمنان علنی شیعه، ضدولایت فقیه نیستند؟! آیا انکار یک حقیقت، نشانه جهل و پرت گویی نیست؟!

گفته: اهل بیت گفتن از هم تعریف نکنید چون فرعون میشیم؟!!
#پاسخ: منبع این حرف کجاست؟ کدام اهلبیت چنین سخنی گفته؟! این طرز فکر #وهابیت است که با این حقه ها، راه آشنایی با معارف و ذکر فضائل اهلبیت(ع) را سد کنند. چرا باید محاسن و فضایل اهلبیت و علما و اولیای خدا را نگوییم؟! آنچه مذموم است تملق است و نه ذکر فضایل. قرآن به ما یاد داده که گاه خودمان هم میتوانیم از یکدیگر و محاسن خویش، سخن بگوییم. وقتی یوسف نبی(ع) در وصف خویش به فرمانروای مصر میگوید: إِنِّی حَفیظٌ عَلیمٌ (یوسف، ۵۵) پس چه جای این اراجیف؟

✍ اینکه هزینه سایت و صفحات متعدد و نشر کلیپ های حرفه ای این فرد از کجا تامین میشود، هنوز مشخص نیست.
? و در آخر! متاسفانه چند سالی است برخی روحانی نماها بروز یافته اند که برای خوشامد افراد کمتر متدین و حتی لاقیدها، بجای #تبیین صحیح اسلام، بجای #اصلاح رفتارهای غلط و ضداسلامی، به #عقب_نشینی از اصول اسلامی، تفسیر به رای و #تحریف های سخیف از قرآن و اسلام دست زنند. کاری که علمای یهود و احبار نصاری، با دین پیامبر خود کردند و بارها در قرآن، مورد #لعن خدا قرار گرفته اند. بدا به حال افرادی که برای دنیای دیگران، آخرت خویش را می فروشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code