نویسنده دانیال روحانی
اگه با من كاری داشتيد با اين شماره تماس بگيريد 09378641406
به گزارش گروه فرهنگی رویکرد،تابناك ، تسنيم انتشارات «عماد فردا» با عناوین متعددی از تازه‌ترین آثارش از جمله حزب‌اللهی افراطی به نمایشگاه بیست و هشتم کتاب می‌آید. حزب‌اللهی افراطی» نام یکی از زيباترين کتاب‌های این انتشارات است که علی روحانی آن را نوشته و در این کتاب با نگرشی خاص به جبهه مذهبی حزب‌اللهی نگاه شده و در آن نویسنده در راستای تقویت این جبهه گاهی به نقد هم پرداخته که اثر را خواندنی کرده است. این کتاب نیز از جمله کتاب‌هایی است که در نمایشگاه در دسترس مخاطبان خواهد بود و ۱۳ هزار تومان قیمتی است که پشت جلد آن درج شده است.
دانيال : جوانان دين گريز نشده اند ،‌كار فرهنگی بلد نيستيم
بچه هياتی ها بخوانند : آيت الله بهجت می فرمايد: حسينی بشويد نه هياتی ! زيرا اگر هم هيئتی بشويد ، حسين تان را آنگونه كه خود دوست داريد و باب ميلتان است می سازيد و هر كس با ميل شما مخالف باشد می گوييد با حسين (ع) مخالف است ولی اگر حسينی باشيد هيئت و رفتارتان را بر مبنای حسين (ع) می سازيد ! هيئتی شدن كاری ندارد كافيست ريش بگذاريد و با پيراهن مشكی از اين هيئت به آن هيئت برويد ! حسينی شدن است كه مشكل است .

افراد غیر شیعه ولو مسلمان برادر ما نیستند

متن شایعه

 

 ” آیت الله خامنه ای:

مجموعه ی گفتار امام، که متخذ از اسلام است، میراث گرانبها و دست آوردی عظیم است که چراغ راه ماست.

بیانات در دیدار مهمانان خارجی دهه ی فجر و قشر های مختلف مردم در روز نیمه شعبان – ۱۳۷۱/۱۱/۱۸

افراد غیر از ما شیعیان، برادر ما محسوب نمی شوند؛ گرچه مسلمان باشند !!!

المکاسب المحرمه تالیف امام خمینی جلد ۱ صفحه ۲۵۱ 

 

امام خمینی

پاسخ شایعه

 

۱- امام خمینى حدود ۳۰ سال فقه استدلالى تدریس کردند که بخشی از آن در قالب کتاب المکاسب محرمه و به زبان عربى نگاشته شد .

http://yon.ir/makaseb

 

۲- این جمله از امام نیست! المکاسب یک کتاب فقهی است که در آن نظرات و روایات منقول درج شده و این جمله نیز نقل قول از شخص دیگری است!

http://yon.ir/Almakaseb

 

۳- در بحث مزبور، سخن از “برادری” معنوی، اعتقادی یا سیاسی نیست، بلکه سخن از “غیبت کردن” و موارد جایز یا غیر جایز آن است و اینکه چه کسی در بحث غیبت برادر تلقی می شود.

http://yon.ir/Makaseb2

 

۴- توسل به کتب قدیمی عربی زبان و استخراج مطالب کذب از آن در حالی برای تفرقه انگیزی انجام شده که بیانات صریح، معبتر و مستندی به زبان فارسی از امام راحل در دسترس است که بارها تاکید بر برادری شیعه و سنی نموده اند.

 

۵- نظر امام (ره) : «ما با مسلمین اهل تسنن یکی هستیم؛ واحد هستیم که مسلمان و برادر هستیم. اگر کسی کلامی بگوید که باعث تفرقه بین ما مسلمانها بشود، بدانید که یا جاهل هستند یا از کسانی هستند که می‏خواهند بین مسلمانان اختلاف بیندازند. قضیه شیعه و سنی اصلًا در کار نیست، ما همه با هم برادریم‏ »

 http://yon.ir/baradari

 

حق جو وحق طلب باشیم

برگرفته از سایت شایعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code