تنها مسیر

تنها مسیر

  نظرات رسیده برای بحث ” تنها مسیر

 

بحث “تنها مسیر (راهبرد اصلی در نظام تربیت دینی)” به صورت ویژه ای توجه مخاطبان را به خود جلب کرده است که نشان دهندۀ تناسب بحث با نیازها و کلیدی بودن آن است. این بحث توسط استاد پناهیان برای اولین بار در شب های ماه مبارک رمضان ۱۳۹۲ در مسجد امام صادق(ع) ارائه شد، و اکنون در قالب جلسات هفتگی ادامه دارد.

سلام: سوال های زیادی از من رو جواب داد/ اینجوری دین قابل قبول تره

مطالبی که گفته شد برام مفید بود. ولی برای اینکه متوجه بشم بهتر, دارم اونها رو توی دفترم می نویسم. تابهتر استفاده بکنم. میدونم طول میکشه وکلی کار ریخته سرم ولی حتما به صورت متن در میارمشون. ممنوم. سوال های زیادی از من رو جواب داد. اینجوری دین قابل قبول تره. من برای ترک گناهی که می دونم اشتباهه وبرام ضرر داره راهی جز دین که صددرصد تضمینی باشه پیدانکردم .واین رامدیون آقای پناهیان هستم. باز هم ممنون.یاعلی.

 

رفیق: این سی جلسه بهترین سخنرانی هایی بود که در زندگیم گوش کردم

سلام خدمت حاج آقا برسونید بگی خیلی مخلصیم این سی جلسه بهترین سخنرانی هایی بود که در زندگیم گوش کردم یا علی

 

مشتاق: این مباحث چهره جدیدی ازدین نشونمون میده که بهش فکرم نکرده بودیم

سلام علیکم واقعا از به روز بودن سایتتون لذت بردم خدا خیرتون بده .

این  مباحث چهره جدیدی ازدین نشونمون میده که بهش فکرم نکرده بودیم

دست حضرت استاد درد نکنه.

 

فاطمه: اگر بدونید چه تحولی در زندگی من ایجاد کردید

اگر بدونید چه تحولی در زندگی من ایجاد کردید

 

محمد رضا: علیرغم اینکه فرد کاملا مذهبی و مقید و اهل مطالعه ای هستم این ۱۱جلسه مرا مست کرده است/ اکنون دنیا را به گونه ای دیگر می بینم. ممنونم استاد.

علیرغم اینکه فرد کاملا مذهبی و مقید و اهل مطالعه ای هستم این ۱۱جلسه مرا مست کرده است.به خود آورده و بینش و نگاه جدیدی به من داده است. اکنون دنیا را به گونه ای دیگر می بینم. ممنونم استاد پناهیان. ممنونم.

 

علی: واقعا با این سلسله جلسات تنها مسیر، واقعیت دین رو فهمیدم/ تا حالا توی عمرم چنین تعریف هایی از دین نشنیده بودم که من رو واقعا و از صمیم قلب به دین جذب کنه و امیدی به من بده که بتونم در مقابل هوای نفسم مقاومت کنم.

با سلام و خسته نباشید.

نمیدونم حرف هایی که اینجا میزنم به به دست حاج آقا میرسه یا نه، ولی من میگم، خالی شم.

واقعا با این سلسله جلسات تنها مسیر، واقعیت دین رو فهمیدم، فهمیدم چرا خدا ما رو آورده توی این دنیا، فهمیدم ما باید چی کار کنیم. آقای پناهیان من رو با مسیری آشنا کرد که تا عمر دارم از متشکرم.

وقتی صحبت های آقای پناهیان رو شنیدم از این رو به اون رو شدم. امیدوارم دائمی باشه حال من.

یک چیزی که آقای پناهیان هم توی این جلسات مطرح میکردن این بود که بعضی از دوستان این حرف ها رو غمناک میدونستند، ولی من میخواستم بگم تا حالا توی عمرم چنین تعریف هایی از دین نشنیده بودم که من رو واقعا و از صمیم قلب به دین جذب کنه و امیدی به من بده که بتونم در مقابل هوای نفسم مقاومت کنم.

از آقای پناهیان واقعا متشکرم.

همچنین از شما مدیران سایت، شما بودید که باعث شدید چندین هزار نفر به شنوندگان این بحث اضافه بشه. امیدوارم کارتون مستمر باشه، و از خدا میخوام عاقبت به خیر بشید.

حق یارتون

 

احمد اویسی: تا حالا تعریف های زیادی از بحث تنها مسیر شنیده بودم که گاهی به نظرم افراطی می‌آمد/ نگارنده حقیر کسی نیست که از قله های معرفت بی اطلاع باشد

شاید حرف هایی که الان میزنم غلو آمیز به نظر برسد و شاید اصلا تایید نشود اما چطور میتوان آتش را پنهان نگاه داشت. آتشی که تنها با شنیدن چند جلسه از سخنان استاد همه وجودم را شعله ور کرده است. تا حالا تعریف های زیادی از بحث تنها مسیر شنیده بودم که گاهی به نظرم افراطی و یا ناشی از تعصب و علاقه به استاد بود اما وقتی خودم این حرفها را شنیدم متوجه شدم که حتی بهترین تعریف ها هم حق این بحث را ادا نمی‌کند و آن چه ارائه شده است فوق ادراک انسانهای معمولی و حتی انسانهای تیز هوش است که بخواهند متوجه قدر و ارزش دریای عظیم معرفتی شوند که در این سخنان جاری شده است. باید مویت را در رنج معرفت نفس و شناخت این عالم پیچیده سفید کرده باشی تا کمی بفهمی که اینجاچه خبر است؛ قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری.
چه بگویم که زبان الکن است؛ نگارنده حقیر کسی نیست که از قله های معرفت بی اطلاع باشد و از سفره وسیع نخبه های علم الهی بهره نبرده باشد که از سر بی خبری ناگهان از حرف های استاد پناهیان به شگفت آمده باشد؛ بلکه بر عکس جامعیت عجیب این سخنان که حرف های بزرگانی چون حضرت امام، علامه طباطبایی، آیت الله بهجت و … را دربر می‌گیرد، در عین طرح مصادیق بسیار دقیق و ظریفی که باعث درک عالم آن بزرگان و مهمتر از آن باعث ورود به عالم ایشان می‌شود این حقیر را حیران کرده است و باعث شده است بارها در طول استماع این صحبت ها گاهی به اشک گاهی به سجده و گاهی به رقص درآیم. میدانم که حرفهایم مرا به بی عقلی متهم میکند اما این بی عقلی نیست این عقلی است که از لذت معرفت مست شده است. خدایا تو شاهد باش که من با این حرفها خواستم وجود نعمتی به نام پناهیان را اظهار کنم شاید که بنده شاکر تو باشم. تو شاهد باش که من لذت عظیمی را که از نوشیدن این آب حکمت مست آن شده ام، اظهار کردم مبادا طبق روایت امیرالمومنین رنگ حسد گرفته باشم و تو میدانی که وقتی من می‌گویم لذت، آدم لذت نبرده ای نیستم و وقتی وارد راه تو شدم که همه لذتهای زمین را در اوجشان چشیده بودم. خدایا این نعمت عظیم را بر ما بیفزای و ما را لایق بهره بردن از آن قرار بده.

 

یک سرباز: لحظه شماری می‌کنم تا برم نقطه صفر مرزی غرب کشور

سلام.من سرباز هستم.تو نقطه صفر مرز غرب کشور.جایی که شبکه مخابراتی پوشش نمیده و طی ۶۰ روزی که اونجاییم با بیرون بی ارتباطیم.

اما دوره قبلی ای که منطقه بودم جذابترین عامل برای تحمل همین بیانات حضرت استاد بود.الانم لحظه شماری میکنم تا برم و بقیشو گوش بدم.

برا همه سربازا دعا کنین

 

ن: یک روز در میان به صورت گروهی مطالب رو میخونیم و سر کلاس تجزیه و تحلیل میکنیم/مطالب بسیار بسیار عالی و کاربردی است

سلام ما مطالبو از سایت گرفتیم و یک روز در میان به صوت گروهی مطالب رو میخونیم و سر کلاس تجزیه و تحلیل میکنیم مطالب بسیار بسیار عالی و کاربردی است

خداوند امثال حاج اقا رو حفظ کند و توفیق بدهد ماهم بتوانیم عامل به مطالب باشیم

 

م.خوشبخت: اگه همه این حرف ها رو گوش بدن دنیا یه جور دیگه میشه/ من راضیم به همه التماس کنم تا اینا رو گوش کنن/ خواهش میکنم بیشتر نشرش بدید

متشکرم.کار شما فوق العاده است.اگه همه این حرف ها رو گوش بدن دنیا یه جور دیگه میشه.خیلی از مشکل ها حل میشن.من راضیم به همه التماس کنم تا اینا رو گوش کنن.خواهش میکنم بیشتر نشرش بدید. خیلی خیلی ممنون.

 

همراه: این بحث کوه را هم جا به جا می کند/ برای این بحث تنها لازم است یک مقدار عقل داشته باشی، هر چند ناچیز، بعد هم از زمین و آسمان برایت می آید../ مانند یک موتور است

سلام

ضمن تشکر از زحمات عزیزان و خدا قوت

می خواستم به حاج آقا بگویید “تنها مسیر” در زندگی خیلی ها تأثیر گذاشته چیزی است که نمی توانی بشنوی و تکانی نخوری. خودم چندتایی از بحثهای ایشان را شنیدم اما هیچ کدام نتوانستند من را از جایم بلند کنند یعنی زورشان به بنده نرسید اما این بحث کوه را هم جا به جا می کند. چرایی بحثهای دیگر را نمی فهمیدم چون باید معیارهایی را داشته باشی تا بتوانی آنها را بفهمی اما برای این بحث تنها لازم است یک مقدار عقل داشته باشی هر چند ناچیز بعد هم از زمین و آسمان برایت می آید و زمینه ای فراهم می کند برای فهمیدن آن بقیه و پس از آن عمل به قدر توان بعد بیشتر کردن توان و

هم اینها و هم چون حرف اصلی است و حرف آخر است درست مانند یک موتور است.

من بنده آن کس که به من ذره ای آموخت…. حاج آقای پناهیان که جای خود دارند.

التماس دعا

 

انگار شما مثل یه پزشک مهربون میدونید

به نام خالق روشنایی

سلام گرم وعمیق وپرازاحساس منو پذیرا باشید

استاد خوبی ها من از نوجوونی هام شمارو میشناسم جنس حرف های شما با بقیه فرق داره. اصلا انگار شما مثل یه پزشک مهربون میدونید. جوونهای امروز نه اصلا ادم های امروز با چه بیماریهایی دست و پنجه نرم میکنند وحرف هاتون ( که بی شک از منبع نورو روشنایی) مثل یه مسکن قوی ادمو اروم میکنه . باهمه ی وجودم از خدا ممنونم که شمارو به ما داد و از شما هم ممنونم که هستید تا مارو که مثل پیچک های سبزی هستیم از شما بچسبیمو بالا بریم تا جایی که فقط خدا باشه و خدا وخدا….

 

از هر کلاس و درس و بحث این جلسات برایم سودمند تر بوده

سلام، خدا خیرتون بده. از هر کلاس و درس و بحث این جلسات برایم سودمند تر بوده است.با تشکر فراوان

 

زهره: واقعا حکمت رنج و سختی که خداوند برای انسان قرار داده تا رشد کنه رو نمیدونستیم

سلام. خیلی ممنون ا ز اینکه این کار مفید رو انجام میدید، من و خواهرم در مشکلی که برامون پیش اومد واقعا از صحبت های حاج آقا انرژی می گرفتیم. فکر میکنم لطف خدا بود که شنیدن این مباحث با مشکل سخت ما همزمان بود و خیلی استفاده کردیم.واقعا حکمت رنج و سختی که خداوند برای انسان قرار داده تا رشد کنه رو نمیدونستیم

 

بهار دل ها: تا حالا به هر کی این صوت ها را معرفی کردیم، انقلابی در وجود پیدا شده

سلام

ممنون از زحمتی که می کشین!

انصافا خیلی استفاده می کنیم.

تا حالا به هر کی این صوتا را معرفی کردیم، انقلابی در وجود پیدا شده.

درسته بنده خودم بی بهره ام ولی انصافا دوستان خیلی استفاده می کنند.

خدا خودش به خاطر اهل بیت ع، حاج آقا پناهیان رو سلامت بدارد.

بیان معنوی رو در وبلاگمون لینگ ش کردیم با اجازه!

خدا نگهدار شما!

 

لیلا: این بحث ها از هوا واجبتره

واقعا خسته نباشید! خدا قوت.کاش برنامه های شب قدرهای ایشان را زودتر برای دانلود بگذارید یا اطلاع رسانی کنید .در هر صورت ما شهرستانی ها خیلی خیلی دعاتون میکنیم که مباحث عالی استاد رو میگذارید برای دانلودۀ مخصوصا تنها مسیر. سفارش میکنم بعنوان یک بنده کمترین هرکی اهل حرف درست وحسابیه، ولو کم اعتقاد، گوش کنه. از هوا این بحثها واجبتره و جاش واقعا خالی در منابر!

 

عباس: با جلسات تنها مسیر تحول عظیمی نسبت به نگرش دنیوی و اخروی به موضوع رنج و ولایت ائمه…

با سلام  و احترام و خسته نباشید

 ضمن تایید صحبت های برادر علی ، من هم با جلسات تنها مسیر تحول عظیمی نسبت به نگرش دنیوی و اخروی به موضوع رنج و ولایت ائمه (و امتداد ان تا امروز)را یاد گرفتم خداوند به آقای پناهیان و تمامی دوستانی که اشاعه دهندن افکار ایشان هستند خیر و برکت در زندگی دنیا و عاقبت بخیری آخرت عطاء کنه

 

م: این سلسله جلسات درفامیل ما و حتی در افراد دورتر فامیلی خیلی مورد استفاده قرار گرفته

سلام

من اهل مشهدم ازشما میخوام ازحاج آقا ازطرف ماخیلی تشکرکنید این سلسله جلسات تنها مسیر درفامیل ما وحتی درافراددورتر فامیلی خیلی مورد استفاده قرار گرفته .واقعا خدا خیرشون بده وافاضات ذهنی وعملی ایشون رو زیادتر بکنه.

 

گمنام: همه ی چهل و یک قسمت رو گوش کردم شایدم بعضی هاشو حتی دوبار گوش کردم عالیه/ به کسایی که تا حالا گوش ندادند سفارش می کنم حتما گوش بدن

با سلام به برو و بچه های سایت دستتون درد نکنه

من یه دوسالی هست که سخنرانی های استاد را گوش می دم. قبل از راه اندازی سایت بیان معنوی سخنرانی های استاد رو از سایت های دیگه دانلود می کردم.راستش صحبت های استاد خیلی تو افکارم اثر گذاشته مخصوصاً تنها مسیر. همه ی چهل و یک قسمت رو گوش کردم شایدم بعضی هاشو حتی دوبار گوش کردم. عالیه به کسایی که تا حالا گوش ندادند سفارش می کنم حتما گوش بدن.

 

میلاد: به استاد بگین زدی تو خال ممنون

به استاد بگین زدی تو خال ممنون

 

امیرعلی: این سلسله سخنرانی واقعا نیاز امروز هست

همون طوری که دوستان گفتند ، لطف کنید که صوتش رو قرار بدهید.این سلسله سخنرانی واقعا نیاز امروز هست.تا انشاالله در این ماه پربرکت بتونیم عمل کنیم.حداقل فایل متنی اش رو به صورت کامل قرار بدهید.ممنون . دعا گوی شما عزیزان هستیم.

فایل PDF جلسات ( لینک مستقیم )

فایل های صوتی جلسات ( لینک مستقیم )

تنها مسیر ۱

تنها مسیر ۲

تنها مسیر ۳

تنها مسیر ۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code