قسمتی از کتاب : این مسئله خیلی جدی است نوشته دکتر علی روحانی

 

زنای ذهنی

نمی توان به مساله استمناء پرداخت ولی به مشخصه اصلی آن یعنی ذهن و موقعیت آن خصوصا ذهن جنسی بی تفاوت بود . متاسفانه یکی از فراگیرترین بیماری های موجود در جامعه ما زنای ذهنی است که ما را از آن گریزی نیست . به دلیل حجب و حیاء موجود در جامعه و وجود خناسان زیادی که به انسان تهمت می زنند کمتر کسی به این موضوع پرداخته است .

روند ایجاد خودارضایی از مرحله انگیزش تا ارگاسم و هیجانات آن سازوکارهایی دارد . سازو کار بدن انسان در حوزه متابولیسم آنست که هر چند وقت یکبار نیاز به تخلیه جنسی دارد . حال سوال اینجاست که چگونه می شود انسان با مصرف غذا و تکمیل ظرفیت غدد آماده تخلیه بشود و تخلیه نکند ؟ چطور می توان پذیرفت که با این وضع سینماها و فیلم ها و مبتذلیات فضاهای مجازی و حجاب و تحریکات جامعه مردان جوان جامعه که در اوج غریزه جنسی قرار دارند تحریک نشوند ؟ در جایی که هیچکدام از اینها نبود مثل جبهه و جنگ و با اینکه در غذاها کافور می ریختند باز هم بعضی افراد شب محتلم می شدند و آیا این پذیرفتنی است که به بهانه ادامه تحصیل و سربازی و شغل یا مشکلات مادی ازدواج را به تاخیر انداخت ؟ مگر اینکه توکلمان ضعیف شده باشد .

در آزمایشات علمی مختلفی اثبات گردیده که هنگامی که با یک پدیده جنسی جریان خون در مغز تحریک می گردد در مرحله ارگاسم به شکل انفجاری همه مغز را در برمیگیرد ( به انسان در هنگام عمل جنسی شوکی شبیه شوک پرش از ارتفاع دست می دهد) که با این فعالیت مغزی ، جوشش هورمونی ( حرکت و کنترل غدد درون ریز و برون ریز مانند تستسترون ، اکسیتوسین ، دوپامین ، سروتونین) بوجود آمده که اثر ناگواری بر فعالیتهای عادی مغز می گذارد و بدن آماده تماس جنسی و اطفاء آن می گردد. در فعالیت مغزی مذکور حس و حافظه نقش عمده ای داد و کلیه حرکات جنسی طبق همین اطلاعات ذهنی پردازش می شود .

به بیانی دیگر عکس در ذهن شخص تولید سوژه می کند که در منطق صوری آنرا تصور یا تصدیق می نامند. در هنگام پردازش این تصویر ، هیجانی پرورش می یابد که خروجی اش احساس است و مانند ویروس و گرد و غلژباری ذهن را اشغال می کند . لذا خودارضایی حاصل زنای ذهنی است و آلت جنسی که از خود اختیاری ندارد بلکه حفظ آن مقدمات ذهنی دارد به این دلیل که کنش و واکنش آلت جنسی مربوط به هورمون است و آنهم مربوط به تخیل یا سکس فانتزی می باشد که برت کاهر هم در کتاب چه کسی در ذهن شما خوابیده است ، به آن اشاره می کند .

جای این سوال اینجاست که چه اصراری است که دختران جامعه شماره کفش و تی شرت فلان بازیگر یا بازیکن مرد را بدانند و در این قالب مسابقات صورت گیرد ؟ چرا یهود و صهیونیسم جهانی اصرار دارد که هنرپیشه های اول جهان مال خودش باشد ؟ آیا بدنبال جامعه سازی بر طبق موازین خودش می باشد ؟

تفاوت خود ارضایی با رابطه جنسی

رابطه جنسی یک نیاز طبیعی میباشد اما آیا خود ارضایی می تواند جایگزین رابطه جنسی شود ؟

انجام عمل خودارضایی در هر شرایطی امکان پذیر است چون در ذهن ما شخص خاصی حتی بصورت کارتونی یا فیلمی آن جهت رابطه پردازش شده و ما با انجام اعمالی خاص باعث ارضاء شدن خود می می شویم ، هم دررابطه جنسی و هم در خود ارضایی عمل ارگاسم صورت می گیرد هر دوی آنها می تواند لذت بخش باشد اما تاثیر کدامیک بر روی ما بیشتر است ؟ همانطور که ذکر شد در خود ارضایی اندام خود را وادار می سازیم تا طی یک رابطه مجازی به ارگاسم برسد اما در یک رابطه جنسی تمامی اندامهای بدن و حواس پنجگانه با یکدیگر همکاری دارند دیگر نیازی نیست که ما در ذهن خود محیطی را بازسازی کنیم یا شخصی را بازسازی کنیم پس ذهن در آرامش بیشتری قرار میگیرد از این رو تاثیر روحی و روانی بسیار مفیدی بهمراه دارد.

ماستور باسیون عنوان عامی است که بر مردان و زنان هر دو صادق است و به لحاظ ماهیت عمل، انحراف، حرمت و گناه بودن و آثار و عواقب، تفاوتی میان مردان و زنان نیست، مگر اینکه به دلایل تفاوت فیزیولوژیکی میان مردان و زنان و اینکه منی خاص مردان است و از زنان در حین ارگاسم (لذت) رطوبتی خارج می شود که در حکم منی است, ولی دقیقا منی نیست، نام آن در مردان استمنا یا اونانیسم، یعنی طلب منی و در زنان استشها، به معنی طلب شهوت است.

ضرری را که بدن از این عمل متحمّل می شود غیرقابل اغماض و چشم پوشی می باشد و به شما هم توصیه می کنیم حتّی در اولین فرصت با راهکارهای موجود از آن فاصله بگیرید، چرا که نه تنها گرهی باز نمی شود، بلکه موجب بروز مشکلات متعدّد دیگر می گردد.

رابطه خود ارضایی (استمناء) با انزال زودرس

 

تعاریف مختلفی از «انزال زودرس » (  Premature ejaculation ) شده است. همۀ این تعاریف بر این نکته توافق نظر دارند که لفظ انزال زودرس به حالتی اطلاق می شود که اولا” «فاصله زمانی از دخول تا انزال کوتاه باشد و انزال قبل یا در فاصلۀ کوتاهی پس از دخول رخ دهد»، ثانیا “«فرد کنترلی بر روی انزال خود نداشته باشد» و ثالثا “«این حالت موجب فشار روحی و روانی در فرد مبتلا یا همسر وی یا هر دو شده باشد» .

نکاتی در مورد خودارضائی masturbation و ارتباط آن با انزال زودرس خودارضائی با نام علمی (masturbation ) به معنای انجام عملی توسط خود فرد جهت رسیدن به اوج لذت جنسی یا ارضای جنسی (orgasm ) بدون عمل نزدیکی (intercourse ).البته این تعریف کامل نمی باشد چون ممکن است این عمل توسط همسر و زوج جنسی بدون عمل نزدیکی صورت گیرد. لذا اصطلاح (masturbation ) طیف گستردهای را شامل میگردد که بسته به مذهب و فرهنگ و شرایط روحی و جسمی فرد متفاوت است وممکن است در فردی بعنوان اقدام درمانی یا بعنوان قسمتی از نزدیکی قلمداد گردد.
خودارضائی مردان یا استمناء غالبا در پسران نوجوان و جوان انجام میگیرد و در تمامی آمارهای ارائه شده درصد بالائی از پسران حداقل یکبار تجربه استمناء را در طول زندگی خود دارند ( متاسفانه هیچ آمار رسمی در ایران وجود ندارد) و در اروپا شیوع آن را در قشر در حال تحصیل و دانشجویان بیشتر بوده است. تا سالهای حدود ۱۹۶۵ توسط اکثر پزشکان عمل خودارضائی شدیدا نکوهیده میشد ولی پس از آن بتدریج توسط گروه متعددی از پزشکان نظر مثبت تری به آن داده شده است و گاهی نیز بعنوان درمان توصیه شده است.دلایل پزشکانی که نظر مثبت بر عمل (masturbation) دارند, خودارضائی را بعنوان راه جلوگیری از شیوع بیماریهای مقاربتی و افزایش تعداد حاملگی غیرقانونی ناشی از ارتباط جنسی جوانان میدانند و یا بعنوان قسمتی از رفتار جنسی طبیعی قلمداد کرده اند و شاید صرفا مضرات آن را در حد دفع مقداری از مایع منی (semen) یعنی دفع مقادیر ناچیزی پروتئین و ویتامین و مواد قندی می دانند و همچنین با عمل خودارضائی از فشارهای عصبی ناشی از تحریکات جنسی خواهد شد.

4 دیدگاه

  1. جواد گفت:

    سلام من اوایل هر روز و گاهی روزی ۳ ی ۴ بار داشتم،منتها تصمیم گرفتم کمش کنم،ورزش هم میکردم و میکنم الان ک فقط یک بار در هفته یا دوهفته ی بار دارم،وضعیت جسمانی خوبه دیدم یکم ضعیف شده و یکم هم گوشه گیر شدم،مشکل خاصی ندارم.نظر شما چیه در این مورد؟

  2. علی رضا جمشاهی گفت:

    سلام.ایا انزال زود رس که باعث خارج شدن ابی به نام مذی از ادم میشه ضرری روی توان جسمی داره یا فقط تاثیر روانی داره؟مثلا مثل تاثیرات استمنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code